Любо Киров изпраща изключително успешна 2025 година. За него тя е по-особена, тъй като отпразнува четвърт век на професионалната сцена и издаде албум, в който събра 45 хита. За своите 25 години професионален път певецът е преминал през всичко – изживял е както своите триумфи, така и сериозните изпитания. Каквото и да му се е случвало обаче, винаги го е крепяла вярата в Бог.
- Как се представяте пред хората?
Казвам се Любо и съм музикант.
- Важно ли е за вас първото впечатление?
Да, доста определящо е при мен.
- Вярвате ли в любовта от пръв поглед?
Да, вярвам.
- Допускате ли лесно хора до себе си?
Да.
- Какво може да ви извади от равновесие?
Лъжата.
- Компромисът, който не бихте си позволили?
Следвам принципите си доста себично, затова правя изключително рядко компромиси.
- Какво може да ви разплаче?
Много неща, като жест на емпатия, любов между двама и сантимент за красив минал момент.
- На какво най-често се смеете?
На себе си и на човешките страхове.
- Последната книга, която ви впечатли?
„Доказателства, които изискват присъда“ на Джош Макдауъл.
- Любим художник?
Матис, Моне, Рембранд, Караваджо, Илия Бешков, Бенчо Обрешков…
- Любим писател?
Повече от един са.
- Любим поет?
Никола Вапцаров.
- Любим певец?
Джордж Майкъл, Принс.
- Любим филм?
Star Wars.
- Любимо тв предаване?
X Factor.
- Каква музика предпочитате да слушате?
Рок.
- За какво изхарчихте първите пари, които спечелихте?
За барабани.
- Политик, на когото вярвате?
Няма такъв.
- Историческа личност, която презирате?
Не презирам когото и да било.
- Историческа личност, на която се възхищавате?
Исус Христос.
- Любим парфюм?
Bleu de Chanel.
- Любимо мъжко име?
Цветан.
- Любимо женско име?
Пепа.
- Какво научихте от родителите си?
Да постъпвам с другите така, като очаквам с мен да постъпят.
- Как възпитавате или бихте искали да възпитате децата си?
Честност.
- Какъв искахте да станете като малък?
Това, което съм сега, музикант и лидер.
- Кое е любимото ви животно?
Куче.
- Мото, девиз или цитат, които следвате?
Думите на Исус Христос в евангелието от Матей, 6-а глава:
И така, не се безпокойте и не казвайте: Какво ще ядем? Или: Какво ще пием? Или: Какво ще облечем? Защото към всичко това се стремят езичниците, понеже небесният ви Отец знае, че се нуждаете от всичко това. Но първо търсете Божието царство и Неговата правда и всичко това ще ви се прибави. Затова, не се безпокойте за утре, защото утрешният ден ще се безпокои за себе си. Достатъчно е на деня собственото му зло.
- Разкажете един виц, на който искрено сте се смели?
Смея се на доста музикантски вицове особено на един за тромбониста, на който му разбили колата и му оставили още един тромбон в нея!:)
- Думата, която използвате най-често?
Мога.
- Любимо ястие?
Риба.
- Любим цвят?
Черно.
- Любимо питие?
Бърбън.
- Пушите ли?
Не.
- Кое е първото ви разочарование в живота?
Предателството.
- Кога сте били най-горд със себе си?
В момента.
- Дилемата семейство или кариера – какво избирате?
И двете.
- Какви са хората от приятелския ви кръг?
Добре проверени във времето като истински и честни хора.
- От какво най-много се срамувате?
Понякога от себе си, когато съм лош.
- Кой е най-големият ви страх?
Да не загубя близък човек.
- Мечтата, която преследвате?
Потопен съм в мечтата си в момента.
- Откъде черпите информация?
Книги и онлайн.
- Как отсявате истината от фалшивите новини?
Все по-трудно, но проверявам информацията от няколко независими източника.
- Колко време прекарвате в социалните мрежи?
В последно време доста.
- Очаквате ли изкуственият интелект да измести човека?
Не вярвам че изкуственият интелект може да измести сложното човешко съзнание. Вярвам в съществуването на човешката душа, която е безсмъртна и много по-сложна, отколкото сами можем да си представим. Винаги ще има създател и творение. В този случай Творецът сме ние!
- Искате ли да летите в Космоса?
Да. Бих погледнал с голямо любопитство земята отстрани и съм сигурен, че това ще ме направи още по-смирен, виждайки мащаба на планетата ни и знаейки, че това е малка част от безкрайното чудо, наречено Вселена.
- Вярвате ли в извънземни?
Вярвам в наличието на много същества, които не познаваме добре. Повечето се намират в различни измерения от нашето. Библейските истории отдавна дават отговори за същества, идвали или падали на Земята. Голяма част от тях са падналите ангели или демони (впоследствие), дошли извън Земята.
- Имате ли пророчески сънища?
Да. Често предугаждам развитието на нещата от живота ми, и то в дълъг план. Понякога ми се дава знание и за другите около мен.
- Кое е любимото ви цвете?
Кокиче.
- Отглеждате ли домашен любимец?
Да, куче.
- Кое според вас е най-ценното човешко качество?
Показването на любов.
- Кога предпочитате самотата?
След концерт.
- Има ли порок, който ненавиждате?
Лъжата.
- Борили ли сте се със зависимости?
Не.
- Коя е най-тежката битка, която сте водили?
За живота си в болница след операция. Разбрах, че има моменти, в които човек може да се измори да се бори и да пожелае да се предаде. Слава богу, развитието на тази история е друго. Намерих вътрешни сили все пак и живея нов живот.
- Имате ли хоби?
Хобито се превърна в професия.
- Бихте ли се определили като бохем?
Да.
- Къде почивате – в България или в чужбина?
Навсякъде.
- Коя е съдбата, която не бихте искали да ви споходи?
Трудната съдба на апостолите на Исус Христос.
- Вярвате ли в късмета?
Не, дори не харесвам тази дума.
- Пропуснатият шанс, за който съжалявате?
Нямам съжаление за пропуснати шансове.
- Бихте ли отговорили на въпроса на колко години сте?
Да, в момента на 53.
- Коя е най-неудобната ситуация, в която сте попадали?
Когато не съм разбран правилно, е винаги неудобно.
- В коя епоха бихте предпочели да живеете?
30 години преди новата ера и 30 от новата. С две думи, бих искал да съм очевидец на чудесата на Исус Христос.
- Кое според вас е най-голямото научно постижение?
Много са и продължават да важни, може би в последно време е частицата Хигс бозон, известна още като „божествената частица“. Частица, която придава маса на други елементарни частици, тя играе решаваща роля в разбирането ни за фундаменталните сили във вселената.
- Ще се справи ли човекът с климатичните промени?
Не.
- Вярвате ли в конспиративни теории?
Отчасти.
- Как бихте се определили – либерал или консерватор?
Нямам политическо определяне.
- Смятате ли, че детето само трябва да определи половата си идентичност?
Не.
- Толерантен ли сте към различията – полови, расови, интелектуални?
Да.
- Интересувате ли се от спорт?
Националните отбори и спортисти във всички спортове ме карат да съм горд с постиженията си за България. Аз обаче лично не съм практикувал спорт освен движение по сцена.
- За или против пластичните операции?
Пластичната хирургия е в помощ на много пострадали хора от инциденти. Използването на козметични поправки е окей за мен, но виждам, че лесно се стига до крайности, особено когато суетата е диктуваща сила.
- Изпитвате ли комплекс заради външния си вид?
Не, аз съм мъж на 53 и се чувствам удобно в тялото си!
- Твърдо или меко легло предпочитате?
Меко.
- Доволен ли сте от парите, които получавате?
Да.
- Страхувате ли се от новото начало?
Не.
- Коя е държавата, в която мечтаете да живеете?
Не мога да избера. Бих сменял страната спрямо сезоните.
- Кой е най-незабравимият момент в живота ви досега?
Срещата ми с Бог! Усетих го още в младежките години на около 18–19 години. Получих знание и вяра в един миг. Разбрах кристалната истина за себе си и света някак внезапно. Бог отговори за секунди на всичките ми вътрешни въпроси за смисъла и съществуването на човешката душа. До днес това общение продължава и ме прави все по-свободен и жив!
- Най-тежкият период, който сте преживели?
Винаги се преживяват тежко предателствата и разделите, лични и професионални. Това при мен са периоди от около 7 години. Научих се да не завися от тях. Разбрах, че винаги на тази земя ще има лъжа и истина, между които ще правим избори. Ако имаш истината на твоя страна, оставаш непобедим въпреки всичко.
- Коя е надеждата, която ви крепи?
Всичко тепърва предстои.
- Как си представяте света след 100 години?
Още по-сепарирани и затворени хора в дигитална реалност.
- С кого бихте живели на самотен остров?
С някой сръчен приятел, който знае много за природата, за да оцелеем по-дълго.
- Можете ли да простите изневяра?
Да.
- Поддържате ли отношения с бившите с половинки?
Да.
- Привърженик ли сте на брака?
Да.
- Романтичен ли сте?
Не съм от най-романтичните.
- Кой е любимият ви момент от денонощието?
Полунощ.
- На кой народ симпатизирате?
На много, всички имат своите интересни различия.
- Кой е въпросът, който си задавате най-често?
Мога ли да съм по-добър.
- С коя историческа или съвременна личност бихте искали да разговаряте?
Исус Христос.
- Кои са илюзиите, с които сте се разделили?
Илюзията, че има смърт.
- Кога свършва детството?
Когато сам решиш.
- С какво никога не искате да се разделите?
С интуицията, която имам.
- Кой е най-добрият съвет, който сте получавали?
Да съм търпелив.
- Вярвате ли, че съдбата на човека е предопределена?
Донякъде.
- Допитвате ли се до астролози и нумеролози?
Не.
- Връзвате ли си червен конец на ръката срещу зли сили?
Не.
- Каква е представата ви за щастие?
Вътрешен мир и общение с Бог.
- Как бихте искали да си отидете от този свят?
Разбран.
- С какво бихте искали да ви запомнят хората?
С честното ми поведение на сцената и в живота.

