И пак да повторя за кой ли път — гнус ме е от тебе, Мариян Бачев… И от мене ме е гнус заради тебе. Гнус ме е, че съм допуснал да ми бъдеш министър на културата. Че работещите в културата — с такъв министър не бих ги нарекъл вече никога „дейци на културата“ — че работещите подвиваха куйруци покрай тебе, за да ти се харесат. Защото нали може да разпределиш някоя порцийка и на тях… Идвали са, висели са пред кабинета ти, докато ти вътре си се правил на зает с важни държавни дела. Докато ти вътре си скролил на телефона. Сигурно дори си попадал на онлайн снимките им във фейсбуците, изобразяващи ги под текста: „В момента чакам среща с министъра на културата, г-н Мариян Бачев“. И как си разцъквал телефона си, като лигите ти са подмокряли дисплея му от удоволствие.
Препоръчваме ви

